اینترنت ۵G وعده آن در MWC

اینترنت ۵G ,  آیا تابحال چیزی درباره اینترنت ۵G شنیده اید؟ همانطور که می دانید آخرین نسل اینترنت های پرسرعت اینترنت ۴G است. که نسل بعدی آن اینترنت نسل پنجم است ، که این روزها بسیار مورد بحث قرارگرفته است. ما دراین مقاله می خواهیم هرآنچه را که درباره اینترنت نسل پنجم لازم است که بدانید در اختیار شما قراردهیم.

اینترنت ۵G چیست؟

یکی از پرسرو صدا ترین فناوری که در مراسم MWC مورد توجه قرارگرفته است.  اینترنت نسل پنجم می باشد. امروزه بیشتر گوشی های هوشمند به اینترنت نسل چهارم و سوم مجهزهستند. که ازاین به بعد گوشی های هوشمند جدید باید به اینترنت نسل پنجم نیز مجهزباشند. در حقیقت , کارشناسان IHS MARKIT ,  معتقدند که نسل پنجم اینترنت های همراه می تواند درامدی معادل باچیزی نزدیک به ۱۲ تریلون دلاردر صنعت جهانی داشته باشد که این میزان دقیقا برابر مصرف کننده گان ایالات متحده در سال ۲۰۱۶ می باشد.

طبق گفته های Ben Timmons , مدیر ارشد توسعه ی کسب و کار Qualcomm اروپا گفت : ما فکر می کنیم که اینترنت نسل پنجم بسیار فراتر از اینترنت نسل سوم خواهد بود. این پیشرفت فناوری جزو فناوری های شخصی نیست بلکه بیش از یک تحول عظیم در تکنولوژی است که تاثیر بسیار زیادی برروی جامعه خواهد داشت.

اینترنت 5G

سرعت اینترنت نسل پجم چگونه خواهد بود؟

متاسفانه هنوز هیچکس درباره  سرعت اینترنت نسل پنجم چیزی نمی داند زیرا هنوزاطلاعات دقیقی درباره سرعت آن منتشر نشده است. در حال حاضر بسیاری ازشرکت ها از قبیل سامسونگ ونوکیا و همچنین شرکت هواوی اینترنت های نسل پنجم را امتحان کرده اند که شرکت ساسونگ توانسته است به ۷٫۵bps در ثانیه ونوکیا ۱۰bps و هواوی نیز به ۳٫۶bps در ثانیه برسد.

درمورد سرعت دانلود آن نیزمی توان به این نکته اشاره کرد که قطعا دارای سرعت و کیفیت بالایی خواهد بود.

آخرین اخبار درباره اینترنت نسل پنجم :

طبق براوردها و برنامه ریزی های اولیه,  اینترنت نسل پنجم در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ آماده ی عرضه برای کاربران می باشد. در فوریه ی ۲۰۱۷ ,  اتحادیه ی بین المللی ارتباطات بین المللی جزئیات کلیدی  و مشخصات اینترنت های نسل پنجم را منتشر کرده است که آنها شامل :

  •   دارای سرعت دانلود ۲۰Gbps
  •   دارای سرعت آپلود ۱۰Gbps
  • کاربران می تواند دانلود را با سرعت ۱۰۰Mbps تجربه کنند
  • کاربران می تواند آپلود را با سرعت ۵۰Mbps تجربه کنند

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.