مایکروسافت رمزهای عبور را در ویندوز ۱۰ S حذف کرد

مایکروسافت قصد دارد برا همیشه رمز عبور را در سیتم هایش حذف کند. این شرکت قضد دارد که در نسخه آزمایشی ویندوز ۱۰ااس رمز عبورا بردارد و از روش احراز هویت استفاده کند. مایکرو سافت تصمیم دارد که گذروازه ی قدیمی را با استفاده از ویندوز ۱۰ اس تغییر دهد و نسخه ی بعدی بتا نیز نیازی به ابزار امنیتی نخواهد داشت.

هنگامی که ویندوز ۱۰ اس به رسمیت شناخته شود و کاربران بخواهند آن را نصب کنند درهنگام تنظیم نصب سیستم عامل مورد نیاز پیش فرض برای کلمات عبور وجود  نخواهد داشت. این طرح و برنامه ی مایکروسافت مطابق با هدف بلند مدت مایکروسافت طراحی شده است که در نهایت استفاده از کد های امنیتی سنتی از بین خواهند رفت و می توان از کد های امنیتی جدید تری استفاده کرد. که این جایگزین ها بزودی بر روی ویندوز ۱۰ نیز اعمال خوهد شد.

رمز های عبور جایگزین:

  • استفاده از شناسه های بیومتریک
  • اسکن چهره
  • سنسور اثرانگشت
  • احراز هویت از طریق تلفن همراه و کلید های FIDO

اما هنوز مشخص نیست که شرکت مایکروسافت دقیقا کدام یک ازاین روش ها را می خواهد جایگزین کند و هنوز هیچ یک را بطور رسمی اعلام نکرده است. کارشناسان و طراحان شرکت مایکروسافت علت این کار را  مفید نبودن گذرواژه ها اعلام کرده اند. این شرکت درواقع تلاش می کند که کاربران خود را از گذرواژه های سنتی دورکند زیرا که  استفاده از آن می تواند کاربر و استفاده از سیستم را محدود کند. لازم به ذکر است این تصمیم مایکروسافت به تازگی  مطرح شده که مبادا مورد سو استفاده دیگر شرکت ها قرار بگیرد.

ویندوز 10
ویندوز 10

گذر واژه ها بزودی منسوخ نخواهند شد:

مایکروسافت در واقع می خواهد تنها یک روش مدرن را جایگزین کند زیرا بسیاری از کاربران هنگامی که مجبورند سیستم هایشان را  برای چند ثانیه ترک کنند باید دوباره رمز عبور سیستم را بزنند و ممکن است با این صحنه مواجه  شوند که تمامی اطلاعاتی که با آن سر و کار داشته اند از بین رفته و مجبور به بازیابی مجدد آن ها خواهند شد.
اما اگر گذرواژه ای جدید جایگزین انها شود دیگر با چنین مشکلاتی روبه رو نخواهند. این اقدام باعث بالا بردن امنیت سیستم ها و همچنین محدود شدن فعالیت هکرها می شود وکاربران دیگرخیلی کمتر نگران به سرقت رفتن اطلاعات خود خواهند بود.

با این حال علی رغم اینکه نقاط ضعف بسیار زیادی در این گذرواژه های قدیمی وجود دارد اما آنها منسوخ نخواهند شد بلکه تنها می توان از گذرواژه های به روز تری به جای آنها استفاده کرد ودر این راستا مایکرو سافت استفاده از این گذرواژه های مدرن را آموزش می دهد.

 

بیشتر بخوانید:

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.